יוטיוב הוא ערוץ שיווקי יעיל שיכול לקדם מאוד את העסק שלכם. איך תצליחו להשיג יותר צפיות לסרטונים שלכם ולהוביל בדירוג של גוגל? כל התשובות במאמר הבא.

בשנים האחרונות הפך הוידאו לאחד מכלי השיווק הפופולריים ביותר, ובייחוד פלטפורמת יוטיוב. לפי הנתונים של חברת SemRush, ישנם כ-1.86 מיליארד משתמשי YouTube ברחבי העולם. יותר ויותר עסקים מנצלים את יוטיוב כדי לקדם את העסק שלהם ולהשיג לידים מלקוחות חדשים. גוגל מעודד שימוש בוידאו, ולצד תוצאות החיפוש המבוססות על תוכן, הוא מציג גם סרטוני וידאו מובילים בהתאם למילות המפתח שהגולש מחפש.

חשוב לדעת שגם אם תשקיעו את מיטב כספכם וזמנכם על יצירת סרטוני וידאו טובים, אם לא תקדמו את הסרטונים הגולשים לא ימצאו אותם ולא יצפו בהם. קידום סרטוני וידאו זה תהליך המצריך מחשבה וטקטיקה נכונה. אז הנה לפניכם טיפים איך לקדם את הסרטונים שלכם ביוטיוב:

שימוש בתגיות כמילות חיפוש
ממש כמו שעליכם להטמיע מילות מפתח פופולריות ורלוונטיות באתר האינטרנט שלכם כדי לקדם אותו בגוגל, כך גם עליכם לשלב מילות מפתח בסרטונים שלכם, הנקראים תגים. תגים אלו מילות המפתח המסייעות לאלגוריתם של יוטיוב להבין מה הנושא של הסרטון, וכאשר הגולש מחפש את אותו נושא הוא יוכל למצוא אתכם בתוצאות החיפוש. שימו לב להימנע מהכנסת תגיות שאינן רלוונטיות לסרטון שלכם. האלגוריתם מזהה זאת ועלול להעניש את ערוץ היוטיוב שלכם.

הטמעת סרטונים באתר
דרך נוספת לקדם את הסרטונים שלכם, היא באמצעות הטמעה שלהם באתר האינטרנט שלכם. ראשית, הגולשים שכבר ייכנסו לאתר שלכם יוכלו לצפות בסרטונים בקלות וכך להגדיל את כמות הצפיות בכל סרטון. שנית, אם תטמיעו סרטון באתר, יש סיכוי גבוה שהוא יופיע בתוצאות החיפוש של גוגל כאשר הגולש יקליד שאילתה מתאימה. זה מקור תנועה מצוין אז אל תוותרו על הטמעת סרטונים.

שימוש בסכמות מסוג ווידאו
כאמור, המטרה שלכם היא שהסרטון שלכם יגיע למיקום גבוה בתוצאות החיפוש של גוגל. אז כדי להבטיח שהאלגוריתם של גוגל יוכל לסרוק את הוידאו שהעלתם לאתר ולאנדקס אותו, אתם חייבים להשתמש בסכמות וידאו. איך עושים זאת? נכנסים לאתר Videoschema.com, מכניסים את הלינק של הסרטון בתא Video URL, ולאחר מכן לוחצים על הכפתור Generate Video schema. מעתיקים את הקוד שנוצר ומטמיעים אותו במערכת האתר שלכם.

הכנסת מילות מפתח בכותרת ותיאור סרטון
לצד הכנסת התגיות, חשוב מאוד שגם בכותרת של הסרטון יופיעו מילות מפתחות פופולריות ורלוונטיות שקהל היעד שלכם מחפש ביוטיוב. הכותרת צריכה למשוך את הגולש ולהציע לו ערך מוסף שיגרום לו להיכנס לסרטון שלכם. שימו לב שהכותרת לא תעבור את ה-55 תווים, משום שמעבר לכך היא תיחתך. בתיאור עליכם להציג בקצרה את העסק שלכם ולהזמין את הגולשים ליצור עמכם קשר. ברירת המחדל של יוטיוב היא להציג שלוש שורות בלבד בתיאור, כשלגולש נחשפות שורות נוספות רק כשהוא לוחץ על כפתור “Read More”. אז ודאו שהפרטים הכי חשובים מופיעים בשלוש השורות הראשונות של התיאור, כולל פרטי הקשר של העסק (כתובת, טלפון ואתר אינטרנט). בנוסף לכך, התיאור הוא מקום להכניס קישורים נוספים ולא רק לאתר שלכם. ניתן להכניס קישור לחשבון שלכם בגוגל מיי ביזנס, לעמודים שלכם ברשתות החברתיות, למפה שלכם בגוגל וכמובן קישור להרשמה לערוץ.

אין ספק שקידום יוטיוב זה תהליך שדורש סבלנות והשקעה, אך ההשקעה הזאת משתלמת. עסק שיש לו תכני וידאו איכותיים המקומים כראוי יכול לזרוע את הפירות ולהשיג לקוחות רבים. בהצלחה!

כותב התוכן הוא עוזי שבת, מנכ”ל Digital Solutions, המספקת שירותי שיווק באינטרנט לעסקים.

אהבתם? שתפו